Bu makalede kurumsal araç kiralama ve vip taşımacılık hizmetlerinden bahsedeceğiz. Bu iki hizmette titizlik ve kurumsallık isteyen işlerdir. Bu işte hitap edilen kesim üst kesim olduğu için araçların temiz olması, bakımlarının yapılmış olması ve gerekli tüm sigorta ve evraklarının tam olması gerekmektedir.

Ankara vip taşımacılık hizmeti genellikle Ankara’da oturan zenginler veya dışarıdan gelen iş adamları tarafından tercih edilmektedir. Yine ülkemizde son yıllarda yatırım yapan Araplarda bu hizmeti sürekli olarak kullanmaktadır. Bu araçları kullanan şoförlerin özel olarak seçilmesi ve giyimine dikkat etmesi gerekmektedir çünkü muhattap olacağı insanlar giyimine özen gösteren ve kültürlü kişilerdir.

Şirketler genellikle araç almaktan ziyade kiralama yoluna gitmektedir. Araç maliyeti, sigortası, vergi ve bakım masrafları genellikle kısa dönemde şirketlerin için büyük masraf oluşturmaktadır. Bu yüzden şirketlerde kurumsal araç kiralama hizmeti veren firmaları tercih etmektedir. Bu şirketler günlük, haftalık, aylık veya yıllık araç kiralama sözleşmeleri yapmakta ve sürenin uzamasına göre müşterilere yüksek indirimler yapmaktadır.

Vip taşımacılık hizmetinde kullanılan araçlar da çok önemlidir. Bu hizmette kullanılan araçların yüksek klasman arabalar olması gerekmektedir. Bunlar Transport tarzı araçlar olabileceği gibi S600 gibi ultra lüks araçlarda olabilir. Müşterilerin tercihlerini karşılamak için firmaların filolarında bu tarz üst klasman arabaları da tutması gerekmektedir.

Ankara kurumsal araç kiralama hizmeti Filo kiralama olarakta geçmektedir. Bu şirketler hizmet verirken günlük masrafların yanında yapılacak olan kilometre başına da maliyet çıkarmaktadır. Yani sabit bir maliyetin yanında birde değişken bir maliyet bulunmaktadır. Kilometre başına maliyet çıkartmak filo kiralama hizmeti veren firmanın avantajınadır çünkü bu araçlar eskidiği zaman satılma aşamasına geldiğinde kilometresi çok olduğu için fiyatları da düşmektedir. Şirkette bunu önceden tahmin ettiği için ve ileriyi düşünerek bu maliyeti de çıkarmaktadır.

Genellikle bu hizmetten yararlanan firma sahipleri veya ilgili kişiler bu değişken maliyetleri bilirler ve araç kiralama hizmeti için birçok yerden teklif alırlar. Yine eğer araçlar günde 500 km’nin üzerinde bir km yapacaksa sabit maliyeti daha yüksek olan bir teklif çok daha mantıklıdır.

Protokol taşımacılığı ise çok farklı bir boyut gerektiren bir iştir. Genellike protokolde üst düzey devlet yetkilileri veya firma sahipleri olduğu için bu hizmeti veren araçların zırhlı olması gerekmektedir. Protokol esnasında yine şoförlerin Ankarayı iyi bilmesi ve olası bir sıkıntı anında önlem alması gerekmektedir. Protokol taşımacılığı hizmeti çok karlı bir iş olsa da bu alanda hizmet vermek çok zordur. Bu alanda hizmet veren firmayı iyi seçmelisiniz.

Ankara vip minibüs kiralama hizmeti verecek olan firmaların filolarında vito, transporter gibi araçları barındırması gerekmektedir. Bu araçlar genellikle kullanıcılar tarafından çok tercih edilen, kullanışlı ve kaliteli araçlardır. Yine bu araçlara yukarıda saydığımız donanımları koymak çok kolaydır. Bu araçların maliyeti yüksek olsa da toplu bir şekilde gidilen organizasyonlara 2-3 araç ile gitmektense bu araçlarla gitmek çok daha mantıklıdır.