Ankara Şoförlü Lüks Araç Kiralama

Şoförlü araç kiralama hizmeti birçok firma tarafından verilen ve son yıllarda çok fazla talep gören bir hizmettir. Bu hizmeti veren firmalar bu hizmette kullanmak üzere lüks araçları seçmekle birlikte orta sınıf araçlar ile de bu hizmet verilmektedir. Bu hizmet, tamamen müşterinin isteğine özel olarak değişiklik göstermektedir.

Mercedes birçok araç kullanıcı tarafından sevilen ve Dünya çapında da çok popüler bir araba markasıdır. Genellikle keyfine düşkün ve kaliteyi seven kullancılar tarafından tercih edilmektedir. Ankara şoförlü mercedes kiralama şeklinde bir arama yaptığınızda bu hizmeti veren birçok firma listelenecektir. Bu kiralama hizmetini veren firmalar, bu araçları kullanacak olan şoförleri de özel olarak seçmek zorundadır.

Genellike iş adamları tarafından tercih edilen bu hizmet son yıllarda yurtdışından gelen iş adamları veya turistler tarafından da tercih edilmektedir. Döviz fiyatlarının artması ile birlikte yurt dışında yaşayan kişiler ülkemizde rahatlıkla harcama yaptıkları için genellikle şoförlü araç kiralama hizmetini tercih etmektedir. Bu hizmetten yararlanmanın birçok sebebi olmakla birlikte bunlar; Ankara trafiğinin stresini çekmemek ve araçların yüksek maliyetinden kaçmaktır. Ankara’yı bilmeyen kişiler ve zaman noktasında problemi olanlar bu hizmetten yararlanarak Ankara hakkında bilgi sahibi bir şoför tarafından istediği yere en kısa zamanda gitmektedir.

Ankara şoförlü araç kiralama hizmeti Passat ile de yapılmaktadır. Volkswagen modeli olan Passat üst sınıfa hitap eden ve konforlu bir araçtır. Mercedes’in yüksek maliyetinden kaçmak isteyen fakat yine de konfor isteyen müşteriler Ankara şoförlü passat kiralama hizmetini tercih etmektedir. Passat model araçlarda en az Mercedes kadar kaliteli ve konforlu araçlardır.

Bu hizmeti veren firmalar filolarında Mercedes, Volkswagen, Jeep ve Range Rover gibi markaların en çok tercih edilen modellerini bünyelerinde bulundurmalıdır. Her müşterinin tercihi farklı olabilir kimi Mercedes tercih ederken kimi de Ankara şoförlü jeep kiralama hizmetinden yararlanmak isteyebilir. Jeep markası dünya çapında SUV tarzında araçların en iyi üreticisi konumundadır ve 4×4 tercih eden kullanıcıların ilk tercihlerinden birisidir. Yine Jeep model araçlar, bu aracı kullanan kişilere büyük itibar sağlamaktadır ve bu yüzden iş adamları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Şoförlü Vip Minibüs kiralama veya otobüs kiralama hizmeti birçok kişi tarafından tercih edilen bir hizmettir. Düğünlerde veya toplantılarda çok fazla katılım olması durumunda araçlardan çok vip minibüsler kiralanır. Bu minibüsler tamamen kullanıcılara hitap eden ve donanım olarakta çok zengin araçlardır. Her ne kadar kiralama maliyetleri yüksek olsa da bu araçlarda; deri koltuk, minibar, televizyon, ek soğutma ve ısıtma sistemi ve ses sistemleri bulunmaktadır.

Ankara şoförlü vito kiralama hizmeti genellikle kaliteli şoförler tarafından verilmektedir. Bu hizmetten yararlanan kişiler üst kesimden insanlar olduğu için araçlarını süren ve canlarını emanet ettikleri kişinin güvenilir, temiz giyinen ve kültürlü bir insan olmasını tercih ederler. Mercedes’in ticari araç modeli olan Vito birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir araçtır. Araç konforlu olmakla birlikte prestijli bir araçtır. Vip hizmette olmazsa olmaz deri koltuk, ek havalandırma sistemleri, ses sistemleri, mini bar ve televizyon gibi donanımlar bu araçlara kolaylıkla monte edilmektedir.

Devamını Oku

Ankara Protokol Taşımacılığı

Bu makalede kurumsal araç kiralama ve vip taşımacılık hizmetlerinden bahsedeceğiz. Bu iki hizmette titizlik ve kurumsallık isteyen işlerdir. Bu işte hitap edilen kesim üst kesim olduğu için araçların temiz olması, bakımlarının yapılmış olması ve gerekli tüm sigorta ve evraklarının tam olması gerekmektedir.

Ankara vip taşımacılık hizmeti genellikle Ankara’da oturan zenginler veya dışarıdan gelen iş adamları tarafından tercih edilmektedir. Yine ülkemizde son yıllarda yatırım yapan Araplarda bu hizmeti sürekli olarak kullanmaktadır. Bu araçları kullanan şoförlerin özel olarak seçilmesi ve giyimine dikkat etmesi gerekmektedir çünkü muhattap olacağı insanlar giyimine özen gösteren ve kültürlü kişilerdir.

Şirketler genellikle araç almaktan ziyade kiralama yoluna gitmektedir. Araç maliyeti, sigortası, vergi ve bakım masrafları genellikle kısa dönemde şirketlerin için büyük masraf oluşturmaktadır. Bu yüzden şirketlerde kurumsal araç kiralama hizmeti veren firmaları tercih etmektedir. Bu şirketler günlük, haftalık, aylık veya yıllık araç kiralama sözleşmeleri yapmakta ve sürenin uzamasına göre müşterilere yüksek indirimler yapmaktadır.

Vip taşımacılık hizmetinde kullanılan araçlar da çok önemlidir. Bu hizmette kullanılan araçların yüksek klasman arabalar olması gerekmektedir. Bunlar Transport tarzı araçlar olabileceği gibi S600 gibi ultra lüks araçlarda olabilir. Müşterilerin tercihlerini karşılamak için firmaların filolarında bu tarz üst klasman arabaları da tutması gerekmektedir.

Ankara kurumsal araç kiralama hizmeti Filo kiralama olarakta geçmektedir. Bu şirketler hizmet verirken günlük masrafların yanında yapılacak olan kilometre başına da maliyet çıkarmaktadır. Yani sabit bir maliyetin yanında birde değişken bir maliyet bulunmaktadır. Kilometre başına maliyet çıkartmak filo kiralama hizmeti veren firmanın avantajınadır çünkü bu araçlar eskidiği zaman satılma aşamasına geldiğinde kilometresi çok olduğu için fiyatları da düşmektedir. Şirkette bunu önceden tahmin ettiği için ve ileriyi düşünerek bu maliyeti de çıkarmaktadır.

Genellikle bu hizmetten yararlanan firma sahipleri veya ilgili kişiler bu değişken maliyetleri bilirler ve araç kiralama hizmeti için birçok yerden teklif alırlar. Yine eğer araçlar günde 500 km’nin üzerinde bir km yapacaksa sabit maliyeti daha yüksek olan bir teklif çok daha mantıklıdır.

Protokol taşımacılığı ise çok farklı bir boyut gerektiren bir iştir. Genellike protokolde üst düzey devlet yetkilileri veya firma sahipleri olduğu için bu hizmeti veren araçların zırhlı olması gerekmektedir. Protokol esnasında yine şoförlerin Ankarayı iyi bilmesi ve olası bir sıkıntı anında önlem alması gerekmektedir. Protokol taşımacılığı hizmeti çok karlı bir iş olsa da bu alanda hizmet vermek çok zordur. Bu alanda hizmet veren firmayı iyi seçmelisiniz.

Ankara vip minibüs kiralama hizmeti verecek olan firmaların filolarında vito, transporter gibi araçları barındırması gerekmektedir. Bu araçlar genellikle kullanıcılar tarafından çok tercih edilen, kullanışlı ve kaliteli araçlardır. Yine bu araçlara yukarıda saydığımız donanımları koymak çok kolaydır. Bu araçların maliyeti yüksek olsa da toplu bir şekilde gidilen organizasyonlara 2-3 araç ile gitmektense bu araçlarla gitmek çok daha mantıklıdır.

 

Devamını Oku

Ankara Şoförlü Havaalanı Transferi

Havalimanı taşımacılığı hizmetini verebilmek için firmaların gerekli izin ve belgelere sahip olması gerekmektedir. Bu izinler Ulaştırma Bakanlığı’nın resmi izni ile yapılmaktadır ve bu izni olmayan firmaların tercih edilmemesi gerekmektedir.

Havalimanı taşımacılığından faydalanan kişiler genellikle iş adamları ve yabancı yatırımcılardır. Bu tarz insanlar yoğun bir şekilde çalıştıkları için ve birçok şehir gezdikleri için genellikle kendi araçlarını kullanmazlar. Ankara şoförlü havaalanı transferi hizmetinden yararlanmak aslında belirtildiği gibi pahalı değildir. İş adamları genellikle araçları kiralama yoluna gider çünkü araç maliyeti çok fazla olmakla birlikte şoförün sigortası, maaşı ve arabanın giderleri de çok masraf oluşturmaktadır. Diğer yandan, kiralama yapması durumunda bu maliyetleri şirket üstlenir.

Havalimanı taşımacılığında en önemli detay güler yüzlü hizmet vermek ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Ankara Esenboğa havaalanı transferi oldukça zor bir süreçtir çünkü Ankara büyük bir şehir olduğu için trafik bazen kitlenmektedir. Özellikle yol çalışmaları esnasında ve olası bir trafik kazasında bu transfer çok sıkıcı bir hal almaktadır.

Firmalar bu işi yaparken kesinlikle giderlerden kaçmamalıdır. Örneğin, aracın sigortasının ödenmemesi veya şoförün sigortasının ödenmemesi ufak bir kazanç sağlasa da olası bir kaza anında bu kazanç yerini büyük bir zarara bırakmaktadır. Bu hizmeti verirken firmalar araçlarını temiz tutmalı ve sürekli olarak havalandırmalıdır çünkü bu hizmetten yararlanan müşteriler bu tarz detaylara çok dikkat ederler.

Ankara vip havaalanı transferi ise yukarıda anlattığımız işe benzese de çok daha farklı ve özen isteyen bir iştir. Öncelikle bu işte kullanılan araçlar farklı olmalıdır. Şoförlü  havaalanı transfer hizmetinde Opel Insignia gibi bir araba yeterken vip hizmetlerde genellike Volkwagen Transporter veya Mercedes Vito gibi geniş ve özel ticari araçlar seçilmektedir.

Vip kelimesi Türkçe anlamı itibariyle; Çok özel kişi anlamına gelmektedir ve bu tarz özel insanlarda özel araçları tercih etmektedir ve özel kişiler tarafından taşınmak isterler. Genellikle bu hizmetten zengin insanlar veya yabancılar yararlanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı, şoförün kültürlü olması hatta yabancı dil bilmesi çok önemlidir.

Son yıllarda özellikle Arap coğrafyasından birçok kişi ülkemize gelmekte ve yatırım yapmaktadır. Bu insanlar genellikle vip transfer hizmetinden yararlanır ve şoförün Arapça bilmesi en azından İngilizce bilmesinde büyük yarar vardır.

Yine bu hizmetler sağlanırken araçta belli başlı donanımlar şarttır. Vip araçlarda genellikle koltuk arkası televizyon veya büyük bir televizyon ve minibar bulunmaktadır. Bu donanımların araçta bulunması çok önemli olmakla birlikte kesinlikle çalışması gerekmektedir. Bu müşteriler bu tarz ayrıntılara çok dikkat etmektedir ve sözleşmede yazan herşeyin eksiksik yerine getirilmesi gerekmektedir.

Devamını Oku

Ankara Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti

Şoförlü araç kiralama hizmeti son yıllarda ülkemizde oldukça popüler bir hizmet. Günümüzde birçok iş adamı bu hizmetten yararlanmaktadır. Şehrimiz Ankara’da ise trafiğin yoğun olmasından dolayı birçok iş adamı araç kullanmaktan kaçmaktadır. Diğer yandan, dışarıdan gelen iş adamları da Ankara’yı bilmemesi durumunda trafikte zaman kaybetmemek için şoförlü araç kiralama hizmetinden yararlanmakta. Yine günü birlik iş toplantıları için bu hizmet birçok açıdan avantajlı.

Bu hizmet dışarıdan bakıldığında lüks olarak gözükse de hizmetin verildiği aracın modeline, markasına ve kalitesine göre fiyat olarak değişiklik göstermekte. Mercedes S600 ile de bu hizmetten yararlanabileceğiniz gibi Opel Insignia ile de bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Aracın piyasa fiyatına göre günlük kiralama fiyatında da değişiklik olmakta.

Bu hizmetten genel olarak iş adamlarımız yararlanırken dışarıdan gelen birçok turist veya ülkemizde yatırım yapmak isteyen kişilerde yararlanmakta. Ülkemize gelen yabancılar ülkemizin trafik durumunu, yolları ve sistemi bilmediği için bu hizmetten yararlanarak Ankarayı avcunun içi gibi bilen profesyonel şoförler sayesinde diledikleri gibi gezmektedir.

Ankara şoförlü araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcı ile bu hizmeti veren firma veya şirket arasında bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşme günlük, haftalık veya aylık bir süre ile kısıtlanabilir. Bu tamamen şirketin verdiği hizmet süresine ve kullanıcın talebine bağlı bir durumdur.

Yine ülkemizde düğünler çok önemli aktivitelerdir. Düğün organizasyonlarına genellike kalabalık gidilir ve düğün organizasyonu şehir dışındaysa düğün sahibi minibüs kiralama yoluna gitmektedir. Bu tarz durumlarda da yine Ankara şoförlü minibüs kiralama hizmeti sıklıkla kullanılır.

Bu hizmetten yararlanarak hem trafik stresine katlanmazsınız hemde ailenizde ki insanlar ile yol boyunca rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Bu hizmetin bedeli de minibüsün kapasitesine, büyüklüğüne, gidilecek olan yere ve süreye göre değişmektedir.

Şoförlü minibüs hizmetinden yararlanmanız durumunda trafik cezaları ve hasar kayıtlarından kesinlikle sorumlu tutulmazsınız. Aracın kazaya karışması durumunda veya trafik cezası yemesi durumunda aracı siz kullanmadığınız için sorumluluk karşı tarafın olmaktadır.

Uzun dönem şoförlü araç kiralama hizmeti kısa dönem araç kiralamaya göre çok daha uygundur. Kullanılan aracın sigorta, yatırım ve vergileme masraflarını yine kiralama hizmetini veren firma yapmaktadır. Aracı kiralama süreniz uzakdıkça günlük maliyet de firma tarafından düşürülecektir. Yine aracın kaskosu, muayenesi, zorlunlu mali sigortası ve motorlu taşıt vergisi gibi işlemler de firma tarafından karşılanmaktadır.

Devamını Oku