Şoförlü araç kiralama hizmeti son yıllarda ülkemizde oldukça popüler bir hizmet. Günümüzde birçok iş adamı bu hizmetten yararlanmaktadır. Şehrimiz Ankara’da ise trafiğin yoğun olmasından dolayı birçok iş adamı araç kullanmaktan kaçmaktadır. Diğer yandan, dışarıdan gelen iş adamları da Ankara’yı bilmemesi durumunda trafikte zaman kaybetmemek için şoförlü araç kiralama hizmetinden yararlanmakta. Yine günü birlik iş toplantıları için bu hizmet birçok açıdan avantajlı.

Bu hizmet dışarıdan bakıldığında lüks olarak gözükse de hizmetin verildiği aracın modeline, markasına ve kalitesine göre fiyat olarak değişiklik göstermekte. Mercedes S600 ile de bu hizmetten yararlanabileceğiniz gibi Opel Insignia ile de bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Aracın piyasa fiyatına göre günlük kiralama fiyatında da değişiklik olmakta.

Bu hizmetten genel olarak iş adamlarımız yararlanırken dışarıdan gelen birçok turist veya ülkemizde yatırım yapmak isteyen kişilerde yararlanmakta. Ülkemize gelen yabancılar ülkemizin trafik durumunu, yolları ve sistemi bilmediği için bu hizmetten yararlanarak Ankarayı avcunun içi gibi bilen profesyonel şoförler sayesinde diledikleri gibi gezmektedir.

Ankara şoförlü araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcı ile bu hizmeti veren firma veya şirket arasında bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşme günlük, haftalık veya aylık bir süre ile kısıtlanabilir. Bu tamamen şirketin verdiği hizmet süresine ve kullanıcın talebine bağlı bir durumdur.

Yine ülkemizde düğünler çok önemli aktivitelerdir. Düğün organizasyonlarına genellike kalabalık gidilir ve düğün organizasyonu şehir dışındaysa düğün sahibi minibüs kiralama yoluna gitmektedir. Bu tarz durumlarda da yine Ankara şoförlü minibüs kiralama hizmeti sıklıkla kullanılır.

Bu hizmetten yararlanarak hem trafik stresine katlanmazsınız hemde ailenizde ki insanlar ile yol boyunca rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Bu hizmetin bedeli de minibüsün kapasitesine, büyüklüğüne, gidilecek olan yere ve süreye göre değişmektedir.

Şoförlü minibüs hizmetinden yararlanmanız durumunda trafik cezaları ve hasar kayıtlarından kesinlikle sorumlu tutulmazsınız. Aracın kazaya karışması durumunda veya trafik cezası yemesi durumunda aracı siz kullanmadığınız için sorumluluk karşı tarafın olmaktadır.

Uzun dönem şoförlü araç kiralama hizmeti kısa dönem araç kiralamaya göre çok daha uygundur. Kullanılan aracın sigorta, yatırım ve vergileme masraflarını yine kiralama hizmetini veren firma yapmaktadır. Aracı kiralama süreniz uzakdıkça günlük maliyet de firma tarafından düşürülecektir. Yine aracın kaskosu, muayenesi, zorlunlu mali sigortası ve motorlu taşıt vergisi gibi işlemler de firma tarafından karşılanmaktadır.